8 Eylül 2016 Perşembe

Belgrad Günlüğüm

Herkese Merhaba,

Sanırım son zamanlarda herşeyi snapchat ve Insta Stories'de anlatmaktan bloğu bir çoğumuz geri plana atar olduk. Tabii bloğun yeri her zaman ayrı; çünkü buradaki hiçbirşey silinmiyor ve istediğiniz zaman dönüp okuyabiliyorsunuz. Aslında son zamanlarda youtube kanallarının çoğalmasıyla sanırım okumakta zor geliyor ve bir çoğumuz video izlemeyi tercih ediyoruz. Çok kısa vadede değil belki ama, yine de planlarım arasında var bir Youtube kanalı açmak:) Sizce nasıl olur?

Evet, girişin başlıkla pek alakası olmadı ama şimdi gelelim asıl meselemize :) 4 Gece 5 günlüğüne,vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alan Sırbistan'a (Belgrad'a) gittik geçen hafta. Vizesiz gidilmesi ve TL'nin Sırp Dinarı'ndan daha değerli olması Belgrad'da tatil yapma nedenlerinin başında geliyor bence. Hem farklı bir ülke görmüş oluyorsunuz, hem de ucuza tatil yapmış. Bu arada yemek fiyatları çok uygun ve porsiyonlar çok büyük haberiniz olsun.

Belgrad öyle bir yer değil, bu yüzden 3 günlük bir tatil ideal olacaktır. Ben sevdiğim mekanları da zaten şimdi fotoğraflarla birlikte sizlerle paylaşıyor olacağım. Umarım keyif alırsınız:)

Üst & Top : İpekyol
Jeans:Zara
Espadrille:Kenzo(Beymen)
Çanta&Shoulder Bag: Michael Kors (Brandroom)
Bileklik&Wristlet: @Mishane_heartmade(instagram hesabı )


Kalemegdan'dan Tuna Nehri manzarası-Kalemegdan Belgrad'a gittiğinizde gidilecek yerlerin başında geliyor. Tuna ve Sava Nehirleri'nin birleşiminin eşsiz manzarası ise mutlaka görülmeye değer:)

Gömlek -Şort & Shirt -Shorts : Twist 
Sunnies: Ray Ban
Sandaletler&Sandals: Juicy Couture (Brandroom)


Kalemegdan geniş bir yer olduğu için biz sıcakta yürümek yerine minik gezici trenler var(ne demekse, turistik yerlerde olur ya hani) etrafa baka baka yavaş yavaş gezersiniz, onunla gezmeyi tercih ettik (yaklaşık 5 Euro gibi bir fiyatı vardı)

Kolye &Necklace: Couquet
Nicola Tesla Müzesi, daha görkemli ve büyük bi yer beklerdim açıkçası fakat, 1 saatinizi ayırarark müzeyi gezmenizi tavsiye edebilirim İçeride Nicola Tesla'nın hayatını anlatan bir sunumun ardından elektrikle ilgili çeşitli deneylerde yer alabilirsunuz:) (Sanırım 10 Euro gibi bir giriş fiyatı vardı.)Skadarlija çok güzel bir cadde, biz yağmur yağdığı için orada oturup keyif yapamadık ama, mutlaka gidip bir yemek yemenizi veya bir kahve içip kalkmanızı tavsiye ederim.
Bir posta sığdıramayacağım için Belgrad seyehatini 3 postta yayınlayacağım, yenisi en kısa sürede geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder